Snímače neelektrických veličin


Snímače neelektrických veličin
 Tenzometrické snímače síly / váhy
Tenzometrický snímač tah / tlak
V oblasti snímačů síly a váhy dodáváme snímače Gefran pro rozsahy od 5 kg do 50.000 kg v různých mechanických provedeních, které jsou určeny pro náročné provozy.
Snímače jsou určeny jak pro měření tlaku tak i tahu. Přesnost snímačů je ve třídách 0,1% až 1%.


 

Převodníky tlaku
Snímač tlaku
Převodníky tlaku firmy Gefran jsou určeny pro měření tlaku v rozsahu do 2 atmosfér až v rozsahu do 5.000 atmosfér. Výstupní signál je standardizovaný proudový nebo napěťový nebo jde o výstup z tenzometrického můstku. Stupeň krytí až IP67, přesnost lepší než 0,15% až 0,30% dle typu čidla.


 

Převodníky tlaku pro vysoké teploty
Převodník tlaku pro vysoké teploty
Zvláštní skupiny převodníků tlaku tvoří převodníky tlaku pro vysoké teploty. Tato čidla speciální konstrukce jsou určena pro měření tlaků v rozsazích do 35 atmosfér až do 2.500 atmosfér při teplotách až 400°C. Přesnost měření je lepší než 0,25% až 0,50% dle typu čidla a rozsahu. 

Snímače polohy lineární a rotační
Potenciometrické snímače polohy lineární
Pro oblast snímání polohy u lineárních posuvů nabízí firma Gefran čidla v pracovních délkách od 10 do 2.000 mm s opakovatelností 0,01 mm a linearitou ±0,05%. Snímače jsou dodávány v různých mechnických provedeních (s vedením, s pružinou,...).
Pro snímání rotačních pohybů nabízí firma Gefran potenciometrické snímače do rychlostí 600 ot./min. s linearitou až lepší než ±0,05% a opakovatelností 0,01%. Dále také jedno či obousměrný enkodér a tachometr.


 

Bezkontaktní snímače polohy
Magnetostrikční snímač polohy
Pro snímání absolutní polohy bezkontaktním způsobem jsou k dispozici snímače na principu magnetostrikčním. Tyto snímače jsou vyráběny v rozsazích 50 až 4.000 mm s přesností až 5 µm. Snímače je možné připojit přes sériovou linku přímo k řídicímu systému. Některé typy snímačů jsou vyráběny i se dvěma či třemi snímači polohy na jedné dráze. 

Snímače teploty
Tyčové snímače teploty
V sortimentu firmy Gefran nechybí ani kompletní řada snímačů teploty na principu termočlánků a odporových teploměrů včetně potřebného příslušenství.


 

Snímače vlhkosti
Snímač vlhkosti
Firma Gefran věnuje také značné úsilí na vývoj snímačů tlaku, které dodává pro rozsahy až do 100% relativní vlhkosti, teploty -30°C až 140°C s rychlostí převodu až lepší než 2 s. Snímače jsou vyráběny v řadu provedeních (kompaktní, s pamětí, s displejem,...).